vasaras sajūtu nometne dāmām | 2019 | 
19.07-21.07| viesu nams "Laidi" Kuldīgas novadā | 

Kad atļauj sev ļauties, kad uzticies sev un Visumam, sev un šai Zemei, ķermenis var atbrīvoties. Kā dabā pūš vēji, trako vētras, ducina pērkoņi un zibina zibeņi, tā ķermenis vēlas izlaist dusmas, aizvainojumus, sāpes, skumjas... Visas tās emocijas, kas viņā sakrājušās. Visus tos konfliktus un saspīlējumus, kas tam traucē būt. Traucē būt pašam. Traucē būt Tev.

Tad pūš un rēc, tad lido un zibšņo. Tad griežas zeme un debess kopā. Tad nāk ārā tumšs un vēl tumšāks. Un Zeme Tev palīdz. Zeme paņem un sasūc. Zeme dod atkal vietā. Enerģiju un spēku. Novalda visas vētras un uzņem visus dārdus.

Un kad norimst. Kad apklust. Kad aiziet tumsa. Kad pamalē iedegas maigi saules stari. Kad ūdens virsma kā spogulis. Un pa to dejo ūdens kukaiņi un plakšķina zivis ar savām astēm. Kad bērzu birzī skan lapu maigā dziesma. Un Tavi soļi maigi, klusi pieskarās mitrajai zemei. Kad ieskanās putnu balsis un pļavā atkal sisina sienāži. Kad mākoņi pie pamales krāsainu palagu vasarai uzmetuši. Kad koki savā starpā klusi sarunājas. Un pamalē jau aust mēness,  zvaigžņu meitas līdzi saucot. Tad Tu esi atnācis pie sevis.

 

Kas ir tas, kas tajā brīdī dod Tev prieku? Kas ir tas, ko pasmelies no dabas? Kas Tev dod atkal spēku? Kas ļauj ieklausīties sevī? Kas ļauj sajust sevī vēl nezināmos, neapjaustos resursus? Kas palīdz noturēt aiz rokas to mieru, nupat iegūto, nupat iemantoto?

 

Vai saules starus apvij sev ap nabu, vai iemērc basās kājas dzirkstošajā ūdenī. Vai savas plaukstas pieliec pie zemes un apmīļo tuvāko oli. Vai sit kājas pret klona grīdu, griežoties virpuļojošā dejā. Vai sauja sniedzas pēc sārtajiem ziediem pļavā un koši sulīgajām ogām krūmos. Vai Tu dungo dziesmu līdzi meža putniem. Vai Tu gaidi krēslu, sarunājoties ar zvaigznēm. Vai Tu skrien pār pļavām, pretī saules ausmai. Vai brien vakara dūmakā, vēl brīdi noķert sauli rietā. Vai zīmē smiltīs savu gaišo sirdi. Vai uz baltas lapas baltus vārdus jaunai baltai dienai raksti. Vai iztin krāsu kamolīšus savās rokās. Vai satin ziedus krāsu pīnēs dzīvīgās. 

 

Jebkas, kas dod 

Tev šodien klusu mieru,
Dod lielu, lielu spēku

Tevī iekšienē.

Jebkas, kas dod
Tev šodien pateicību,

Nes lielu bagātību

Tavā pakrūtē.

Jebkas, kas atļauj

Izlaist tumsu laukā,

Ļauj atkal baltu

Gaismu sevī iemantot.

Jebkas, kas atļauj

Izpīt senas vecas lietas,

Stiepj jaunu roku

Gaismas pasaulē.

Labdien, dāmas!

 

Šī šogad būs jau sestā SAJŪTU NOMENTE. Vasaras sajūtu nometne dāmām.


Pagājušo gad risinājām lielo dzīves jautājumu "kas.es.esmu". Šogad skatīsimies plašāk. "kas.es.esmu." un kas ir mani iekšējie resursi.

Kas es esmu, kas ir mana dzīve. Kas ir tie vēl neapjaustie, nezināmie, neizmantotie, nedarbinātie iekšējie resursi? Kas ir tie veidi, kā iedarbināt šos manus iekšējos resursus, kas manī noteikti ir! Kas ir tie ārējie resursi, kas man var palīdzēt vai kas man traucē? Varbūt tās ir emocijas, kas sēž manī un neļauj man tikt pašai pie sevis. Aizvainojumi, dusmas, bloki, skumjas, bailes... Un ja tās atlaiž, vai nāk miers, klusums, pateicība? 

 

Es Visuma sirdī. Es Zemes klēpī. Es starp tik daudziem ārējiem resursiem, kas sniedz man roku, padomu, palīdzību, klātbūtni un atbalstu. Ja vien esmu gatava ņemt. Ja vien to sajūtu, ieraugu un ļaujos...

 

Arī šogad tiksimies gleznainajā miera un klusuma ostā - viesu namā "Laidi", kas atrodas Kuldīgas novadā. Šogad nometne norisināsies trīs dienas - tiksimies jau 19. jūlija, piektdienas, vakarā, lai mierīgi norimtu, sajustu dabas klātbūtni un ļautos jaunai, burvīgai pieredzei kopā ar sevi, nometnes zinošajiem, harizmātiskajiem un dzīves gudrajiem pasniedzējiem un milzīgo dabas, Zemes, klātbūtni.

Mīļi gaidītas šovasar 19.-21. jūlijā ļauties sajūtu piedzīvojumam kopā ar mums! Caur stihijām, skaņām, kustībām, atļaišanām, pieņemšanām, saplūšanām, sajušanām un pārmaiņām. Caur ļaušanos, būšanu, troksni un klusumu!

 

Nometnes rīkotājas,
Jana un Evija

 

es noķēru Sauli aiz rokas

un iepinu ziedu vainagā.

piepinu ūdens viju

un zaļo zāli kuplumam.

savācu putnu dziesmas

un sasmēlu klāt meža spēkus.

lai man pašai būtu spēki

savu sirdi saklausīt

Intervija ar Janu Jozēnu par šī gada nometni lasi šeit: http://sajutulade.lv/2019/05/03/ari-sovasar-izbaudi-atputu-un-sajuti-sevi-sajutu-nometne-damam-saruna-ar-nometnes-veidotaju-pasniedzeju-janu-jozenu/

NOMETNES PASNIEDZĒJI

Kopā ar mums būs pasniedzēji, kurus SAJŪTU LĀDES apmeklētāji jau iepazinuši un iemīlējuši, un pasniedzēji, kas ciemosies pie mums pirmo reizi, dāvinot savas īpašās, gadiem krātās un pašu un citu cilvēku novērtētās zināšanas dažādās jomās.

 
Dziesmu, dabas ritu pazinēja, folkloras kopas "Delve" dalībniece
Joga, Cigun, dažādas Šamaniskās prakses, Ugunsrituāls
Apzinātība. Meditācijas pamati
Skaņu terapija
Jogas, tantras un Shakti deju pasniedzēja
Show More

PIESAKIES NOMETNEI JAU TAGAD

"Sajūtu lāde" - 29 299 433 vai sajutulade@sajutulade.lv

NOMETNI RĪKO - STUDIJA VISAI ĢIMENEI TUKUMĀ

 

© 2019 SAJŪTU NOMETNES
NOMETNI RĪKO "SAJŪTU LĀDE" - STUDIJA VISAI ĢIMENEI TUKUMĀ

www.sajutulade.lv
www.sajutunometnes.lv

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now