CAUR KATRU LIETU, KO PIEDZĪVOJAM, MĒS PILNVEIDOJAMIES UN AUGAM.
PLAŠĀKS IESKATS NOMETNES NODARBĪBĀS

article-migration-image-Grass-Meditation
IMG_7268.jpg
unnamed (25).jpg
"JOGA NIDRA" NODARBĪBA AR JANU JOZĒNU

Nometnes pirmajā vakarā mēs sākam ar relaksāciju, jo sākumā mums ir jāaizmirst sava ikdiena, jāatbrīvojas no spriedzes un jāatbŗīvo savs darba lauks.

Joga Nidra ir ļoti sena un īpaša Jogas prakse, kas izmanto ķermeņa relaksāciju, lai strādātu ar saviem dziļākiem apziņas slāņiem, lai tiktu klāt savas zemapziņas slēptajām dzīlēm un resursiem, kur ir ieprogrammēti mūsu paradumi, noslāņojušies seni pārdzīvojumi un apspiesti mūsu dziļie resursi. Apziņa un psihe ir mūžīgais cilvēces noslēpums. Ar šīs prakses palīdzību, katru reizi to praktizējot, mēs ienirstam savos zemapziņas ūdeņos un atklājam senas un dažādas lietas par sevi. Ārēji Joga Nidra ir relaksācijas prakse, kas ilgst apmēram 45-60 minūtes, kuras laikā cilvēks atrodas guļus stāvoklī uz muguras un seko līdzi nodarbības vadītāja
dotajām norādēm par dažādu ķermeņa daļu atslābināšanu, elpas vērošanu un elpošanu dažādos veidos, dažādu emocionālo sajūtu aktivizēšanu, dažādu tēlu un darbību vizualizāciju.
Ar šīs prakses palīdzību mēs strādājam ar ķermeņa trīs līmeņiem: fizisko, emocionālo un mentālo. Šīs prakses laikā mūsu apziņa paliek aktīva, taču ķermenis ieiet dziļas relaksācijas stāvoklī. Dziļās relaksācijas stāvoklis ir nepieciešams, lai ķermenis un psihe varētu pašdziedināties, sakārtoties un atbrīvoties no liekās uzkrātās bagāžas. Prakses laikā mēs veicam apziņas
rotēšanu cauri visām ķermeņa daļām, kas palīdz aktivizēt attiecīgās smadzeņu daļas, attīrot nervu sistēmas kanālus no uzkrātā stresa un spriedzes.
Kā ļoti nozīmīga šīs prakses sastāvdaļa ir afirmāciju jeb pozitīvā nodoma izmantošana prakses sākumā un nobeigumā, jo atslābinātā stāvoklī mūsu prāta un apziņas uztvere ir īpaši aktīva un tā mēs varam burtiski “iedēstīt” savā zemapziņā savu nodomu un apņemšanos kā sēklu, kas turpina augt no zemapziņas dzīlēm, lai realizētos mūsu dzīvē. Sanskritā to dēvē par Sankalpu. Joga Nidras prakses rezultātā mēs iegūstam dziļa miera sajūtu, enerģijas atjaunošanos un domu skaidrību.

magic-manifestation-review.png
Nature
"APZINĀTA RADĪŠANA" AR ANSI JURĢI STABINGI

Mēs visi lielākā vai mazākā mērā esam dzirdējuši par domu spēku, par vizualizācijas spēku, varbūt pat esam mēģinajuši. Lielākoties gadījumos mums varbūt kaut kas izdodas, varbūt nē, mēs īsti nesaprotam kā to darīt, kas notiek apziņā, zemapziņā, ķermenī un emocijās. Mēs īsti nesaprotam, kā tad tas realitātē strādā. Mēs zinam, ka pastāv meditācijas prakse, ko cilvēki ir izmantojuši cauri laikiem. Bet kas notiek
šajā meditācijas praksē, ko mēs no tās gūstam? Šobrīd pasaulē lielu uzmanību šim darbam ar savu apziņu ir piesaistījis ļoti pazīstamais Apziņas un Meditācijas meistars Džo Dispenza, kurš caur savu personīgo piemēru spēja sevi dziedināt pēc ļoti smagas avārijas, izmantojot vizualizāciju un iedarbinot savā ķermenī procesus, ko latviski mēs varētu nosaukt par Apzinātu radīšanu. Tādā veidā Džo Dispenzas
darbs un zinātniskā izpēte apziņas jomā ir spējusi sniegt palīdzību ļoti daudziem tūkstošiem cilvēku visā pasaulē gan veselības jomā, gan arī citās dzīves jomās un protams arī sevis izziņas laukā.

Tāpēc, lai iepazītos ar šo meditācijas metodi, mēs esam lūguši vienu no Latvijas vadošajiem meditācijas meistariem Ansi Jurģi Stabiņgi ievest mūs Apzinātas Radīšanas laukā un praksē iepazīt, ko spēj sniegt apzināta radīšana un iemācīties to izmantot savā dzīvē.

photo-1505678101786-d3c98e5c3d06.jpeg
img-7972_orig.jpg
"SEVIS IZZIŅAS ŠAMANISKĀ PRAKSE" AR JANU JOZĒNU

Šogad mēs plānojam padziļinātu programmu ar šamaniskajām praksēm, kas būs atšķirīgas no iepriekšējo gadu prakses. Arī šogad mēs darbosimies gan iekšā, gan arī ārā, brīvā Dabā. Šamaniskajā praksē mēs vienmēr ieskatamies neredzamajā, tajā, kas ikdienā mums nav pamanāms. Šīs nodarbības ietvaros, kad tiek atvērta Spēka Telpa, kurā mēs ieaicinam savus Palīgus, Skolotājus, Spēka Dzīvniekus, mēs atveramies iespējai, lai Garu Pasaule parāda un norāda mums tās lietas, kas mums šobrīd ir aktuālas, kuras dziedinots, mēs spēsim izaugt, tikt tālāk, piedzīvot vairāk un justies labāk savā iekšējā sajūtā. Šajā reizē mēs piedzīvosim īpašu Šamanisko praksi, kas ļaus mums izprast savu dzīvi dziļāk, nozīmīgāk un pilnvērtīgāk. Darbs ar Šamaniskajām praksēm visbiežāk nes piepildījuma un gandarījuma sajūtu, jo tajā mēs saskaramies ar Sevis dziļākajiem slāņiem un saviem Gaismas palīgiem, kas dod mums savu
beznosacījuma mīlestību, vēlmi palīdzēt, atbalstīt un dziedināt.

disfrutando-taller-percusion.webp
soulshine70_drums-1024x682.jpg
"RADOŠAIS RITMA APLIS" PERKUSIJU, CITU INSTRUMENTU, SKAŅU UN KUSTĪBU RITMOS AR NILU ĪLI UN MAIJU SĒJĀNI ĪLI

Perkusijas ir mūzikas instruments, kas rada skaņu piesitot pie tā, pakratot, berzējot vai jebkādi citādāk izraisot vibrācijas. Perkusijas sevī ietver arī netradicionāla veida instrumentus kā piemēram  balsi, ķermeni, (dabā iegūtus materiālus) – riekstus , izkaltētus ķirbjus, kokus, akmeņus, ūdeni ,zirga pakavus utt.

Ik vienā no mums dzīvo mūzikālas un radošas spējas, atliek tikai uzdrošināties tās atklāt! Kopā ar Nilu Īli un Maiju Sējāni Īli piedzīvosim īpašu notikšanu - caur instrumentu iepazīšanu, ritmu, kustību, skaņu un kopīgu muzicēšanu ļausimies radošai fantāzijai un piedzīvojumam. Uzdīkstēsimies, uzticēsimies, ieklausīsimies, sastrādāsimies un radīsim paši savu spēku, savu radošumu un savu prieku! Kad būs iepazītas etnoperkusijas un citi eksotiskie instrumenti kopīgā muzicēšanā, ļausimies abu mūziķu improvizācijai aizvest mūs sajūtās, par kopīgi piedzīvoto šajās dienās, šajā brīdi un šeit un tagad. Apjaušot, KAS.ES.ESMU.

Meditation by the Sea
yoga-2662234_960_720.jpg
"FLOW JOGA" AR LIENI LEO
 

Sestdienas rītu sāksim ar kustību un prieku Flow jogas nodarbībā, kas mūs sagatavos turpmākajam darbam.
Flow jeb Plūsmas jogas nodarbība tiek veidota, balstoties uz klasiskām hatha jogas asanām, kas sakārtotas noteiktā secībā un viena aiz otras pāriet dabiskā plūsmā. Nodarbībā modināsim ķermeni un iekustināsim enerģijas plūsmu, sākot ar enerģizējošu – savienojošu elpu, kam seko, sēdošu, stāvošu un citu asanu secības ar nelielu atpūtu starp tām. Tā stiprina ne tikai ķermeni un fizisko izturību, bet arī
disciplinē un nomierina prātu. Spēks tiek sajogots ar mierīgu elpu un uzmanības koncentrēšanu, kam seko stiepšanās vingrojumi un relaksācija. Nodarbības noslēgumā pozitīvi noskaņosimies gaidāmajai dienai!

 

972382-442943-34.jpg
f82ff840-e9b0-11e9-adcf-ede831d4860e-rim
"TRANCE DANCE - SEVIS RADĪŠANAS DEJA" 
AR JANU JOZĒNU

Indiešiem pat Dievi dejo un dejojot rada šo materiālo pasauli. Savukārt šamaņi dejo, lai nokļūtu dziļākā saiknē ar saviem palīgiem. Jebkurā no šiem dejas veidiem mēs dejojam savu Vīziju. Deja ir meditācija kustībā un atmetot visus kustību aizspriedumus, ļaujoties savai iekšējai vīzijai, mēs spējam piedzīvot
meditāciju. Un, kad mēs piedzīvojam meditāciju, mēs gūstam dziedinājumu. Dziedinājums sniedz mums pilnīguma sajūtu, bet piedzīvojot pilnīguma sajūtu, mēs atgriežamies saiknē ar Visumu un spējam Radīt.
Deja ir arī Enerģijas virzīšana process, kurā vienlaicīgi mijiedarbojas fiziskais un enerģētiskais ķermenis un šīs mijiedarbības procesā mēs pakāpeniski izkustinam visu to, kas ir sastāvējies un neļauj enerģijai brīvi plūst. Šī deja notiks īpaša mūzikas ritma pavadībā, kas radīs vajadzīgo noskaņu un tematiku, kā arī Vadītājs dos nepieciešamo ievirzi, lai radītu un piedzīvotu savu Iekšējo Vīziju.

women.jpg
"CIGUN RĪTA PRAKSE" AR JANU JOZĒNU

Rīta cēliens ir brīdis, kad ķermenis ir ļoti atvērts uzņemt enerģiju, sajust pasauli, sajust sevi, sakārtot savas domas un radīt dienas noskaņu. Tāpēc mēs izmantosim šo zelta pusstundu, lai radītu spēcīgu ievirzi jaunai dienai un atvērtu savas enerģijas plūsmu no zemes un no debesīm. Cigun vingrinājumi darbojas ļoti spēcinoši un mums būs lieliska iespēja to piedzīvot Dabas plašumā viesu namā “Laidi”.

DSC_8283.jpg
RĪTA PELDE

Ik rītu, izejot uz viesu nama laipas, kas iestiepjas ūdens dīķī, kā dziļā dabas acī, jau sajūti, ka šī vieta dziedina. Ūdens tuvums, bērzu birzis, ziedi, pļavas, priežu audzes... Nometnēs šajā vietā peldes dāmas bauda pirms/pēc nodarbībām, pusdienu pauzēs, vakaros, pirts laikā... Bet visveldzējošākā ir pelde no rīta. Kad saule aust, putni ar savām dziesmām modina, vēsās rasas lāses īpaši pieglaužas pēdām un ūdens sniedz enerģiju un spēku visai dienai!